2016-17 WA Youth Soccer Presidents Cup
Team Schedules - GU15 Division 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2017presidentscup.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=D5A8FBC4-D256-44F7-8D1F-982E846CAA50&tournamentguid=4DADFD94-FDF3-4824-A3C4-C958001EBEAC&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C D E F      




Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Kent United - G02 Green A8109936 4  18  21 
 A4 : Bellevue United FC Hargreaves G02 - GU1510191030 3  14  17 
 A3 : CFS G02 Miller1009019 2  3  17 
 A5 : LSDSC Ladybugs00819 1  -18  3 
 A2 : SNOHOMISH United Red13116 0  -17  7 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Whatcom FC Rangers - GU02 Blue510101035 3  13  15 
 B3 : NSC Velocity G02 Green95101034 3  22  25 
 B4 : Seattle United West G02 Blue908017 2  -8  3 
 B5 : CYSA Timber Barons - GU151100011 1  -8  5 
 B2 : GS Surf G02 C00000 0  -19  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C3 : Rush Select G02 A4810x22 2  6  8 
 C1 : Spokane Sounders G02-B1109x20 2  12  15 
 C2 : Eastside FC G02 Blue C491x14 1  0  7 
 C4 : Newport Youth Soccer Club - Newport FC G02200x2 0  -18  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D3 : CFS G02 Reimbold810101038 4  22  23 
 D1 : Blackhills FC G02 Red B1910424 2  7  11 
 D2 : Northwest United 8 G02 Red099422 2  -5  7 
 D4 : Seattle United NE G02 Blue11068 0  -8  5 
 D5 : Lake Hills Supreme G0200011 1  -16  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 E1 : PacNW G02 White C995x23 2  12  16 
 E2 : 3rsc G2002 Green895x22 2  3  7 
 E4 : Rush Select G02 Nero B118x10 1  -4  4 
 E3 : CFS G02 Chetanwala111x3 0  -11  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- F 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 F2 : Seattle United SH G02 Blue9104x23 2  12  13 
 F4 : GU15 Thunder 02 - Cleator/Sandwith1910x20 2  6  9 
 F1 : Harbor Premier G02 White B904x13 1  1  4 
 F3 : Pilchuck Soccer Alliance - GU15100x1 0  -19  1 

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 737842  Regional Athletic Complex  12:00 PM  1 D1 vs D3Blackhills FC G02 Red B 1 vs.CFS G02 Reimbold2
 737817  Wilburton Park  03:15 PM  1 A4 vs A5Bellevue United FC Hargreaves G02 - GU15 7 vs.LSDSC Ladybugs0

Bracket - Sunday, March 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 737849  Kasch Park Sports Complex  05:30 PM  3 E4 vs E1Rush Select G02 Nero B 1 vs.PacNW G02 White C5

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 737819  Marymoor Park  11:00 AM  1 A3 vs A5CFS G02 Miller 7 vs.LSDSC Ladybugs0
 737829  Canyon Park Junior High  12:30 PM  1 B3 vs B5NSC Velocity G02 Green 6 vs.CYSA Timber Barons - GU151
 737814  Wilburton Park  03:00 PM  1 A4 vs A1Bellevue United FC Hargreaves G02 - GU15 1 vs.Kent United - G02 Green A2

Bracket - Sunday, April 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 737851  Southridge SC  09:00 AM  SR5 E2 vs E43rsc G2002 Green 2 vs.Rush Select G02 Nero B1
 737856  Gig Harbor High School  10:00 AM  1 F1 vs F3Harbor Premier G02 White B 4 vs.Pilchuck Soccer Alliance - GU151
 737826  TBD   --    --  B1 vs B3Whatcom FC Rangers - GU02 Blue 2 vs.NSC Velocity G02 Green2
 737825  7th Ave Field  01:00 PM  1 B5 vs B2CYSA Timber Barons - GU15 4 vs.GS Surf G02 C0
 737850  Starfire Complex  01:00 PM  3 E1 vs E3PacNW G02 White C 9 vs.CFS G02 Chetanwala1
 737857  Addams (Summit)  01:30 PM  2 NS F2 vs F4Seattle United SH G02 Blue 3 vs.GU15 Thunder 02 - Cleator/Sandwith1
 737833  Preston Park  05:00 PM  2 C2 vs C3Eastside FC G02 Blue C 1 vs.Rush Select G02 A1

Bracket - Wednesday, April 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 737855  Islander Middle School  07:00 PM  MS F4 vs F1GU15 Thunder 02 - Cleator/Sandwith 2 vs.Harbor Premier G02 White B0

Bracket - Saturday, April 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 737815  Steilacoom High School  02:00 PM  1 A5 vs A2LSDSC Ladybugs 2 vs.SNOHOMISH United Red1
 737827  Kellogg MS  02:15 PM  1 B4 vs B5Seattle United West G02 Blue 2 vs.CYSA Timber Barons - GU150
 737816  Petrovitsky Park  06:00 PM  1 A1 vs A3Kent United - G02 Green A 7 vs.CFS G02 Miller0

Bracket - Sunday, April 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 737840  Shorewood  10:30 AM  1 D4 vs D1Seattle United NE G02 Blue 1 vs.Blackhills FC G02 Red B4
 737823  Inglemoor High School  11:00 AM  HS B2 vs B3GS Surf G02 C 0 vs.NSC Velocity G02 Green12
 737848  Southridge SC  11:15 AM  SR5 E2 vs E33rsc G2002 Green 3 vs.CFS G02 Chetanwala1
 737854  Shorewood  12:00 PM  1 F2 vs F3Seattle United SH G02 Blue 11 vs.Pilchuck Soccer Alliance - GU150
 737824  Shorecrest HS  01:30 PM  1 B4 vs B1Seattle United West G02 Blue 0 vs.Whatcom FC Rangers - GU02 Blue4
 737813  Snohomish High School  03:00 PM  Stdm A2 vs A3SNOHOMISH United Red 4 vs.CFS G02 Miller10
 737839  Sedro Woolley High School  05:00 PM  1 D2 vs D3Northwest United 8 G02 Red 0 vs.CFS G02 Reimbold10

Bracket - Saturday, April 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 737834  Dwight Merkel Sports Complex  12:30 PM  3 C1 vs C3Spokane Sounders G02-B 1 vs.Rush Select G02 A2

Bracket - Tuesday, April 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 737841  Robinswood Park  05:30 PM  East D5 vs D2Lake Hills Supreme G02 0 vs.Northwest United 8 G02 Red2
 737835  Newport Hills Park  07:45 PM  1 C2 vs C4Eastside FC G02 Blue C 5 vs.Newport Youth Soccer Club - Newport FC G022

Bracket - Friday, April 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 737820  Phillips 66 Soccer Park  06:00 PM  01 B1 vs B2Whatcom FC Rangers - GU02 Blue 4 vs.GS Surf G02 C0
 737845  Grasslawn Park  07:00 PM  GL2 D3 vs D5CFS G02 Reimbold 6 vs.Lake Hills Supreme G020

Bracket - Saturday, April 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 737822  TBD   --    --  B5 vs B1CYSA Timber Barons - GU15 0 vs.Whatcom FC Rangers - GU02 Blue5
 737812  Steilacoom High School  01:00 PM  1 A5 vs A1LSDSC Ladybugs 1 vs.Kent United - G02 Green A6
 737832  Wilburton Park  01:00 PM  1 C4 vs C1Newport Youth Soccer Club - Newport FC G02 0 vs.Spokane Sounders G02-B10
 737828  Inglemoor High School  01:30 PM  HS B2 vs B4GS Surf G02 C 0 vs.Seattle United West G02 Blue1
 737846  Starfire Sports Complex  03:00 PM  3 E1 vs E2PacNW G02 White C 2 vs.3rsc G2002 Green2
 737838  Robinswood Park  03:30 PM  East D5 vs D1Lake Hills Supreme G02 0 vs.Blackhills FC G02 Red B5
 737844  Sedro Woolley High School  05:00 PM  1 D2 vs D4Northwest United 8 G02 Red 4 vs.Seattle United NE G02 Blue1
 737818  Valley View MS  06:00 PM  1 A2 vs A4SNOHOMISH United Red 1 vs.Bellevue United FC Hargreaves G02 - GU156

Bracket - Sunday, April 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 737836  Tumwater HS Stadium  10:00 AM  Stdm D1 vs D2Blackhills FC G02 Red B 1 vs.Northwest United 8 G02 Red1
 737852  Gig Harbor High School  11:30 AM  1 F1 vs F2Harbor Premier G02 White B 0 vs.Seattle United SH G02 Blue0
 737830  Dwight Merkel Sports Complex  12:30 PM  4 C1 vs C2Spokane Sounders G02-B 4 vs.Eastside FC G02 Blue C1
 737810  Petrovitsky Park  01:00 PM  1 A1 vs A2Kent United - G02 Green A 6 vs.SNOHOMISH United Red1
 737821  Inglemoor High School  01:00 PM  HS B3 vs B4NSC Velocity G02 Green 7 vs.Seattle United West G02 Blue0
 737847  Marymoor Park  02:00 PM  4B E3 vs E4CFS G02 Chetanwala 1 vs.Rush Select G02 Nero B2
 737853  Marysville Getchell High  02:00 PM  1 F3 vs F4Pilchuck Soccer Alliance - GU15 0 vs.GU15 Thunder 02 - Cleator/Sandwith6
 737837  Marymoor Park  02:30 PM  3 D3 vs D4CFS G02 Reimbold 5 vs.Seattle United NE G02 Blue0
 737811  Marymoor Park  03:00 PM  1 A3 vs A4CFS G02 Miller 0 vs.Bellevue United FC Hargreaves G02 - GU153
 737831  Kasch Park Sports Complex  04:30 PM  3 C3 vs C4Rush Select G02 A 5 vs.Newport Youth Soccer Club - Newport FC G020

Bracket - Monday, April 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 737843  Georgetown  05:00 PM  1 D4 vs D5Seattle United NE G02 Blue
Forfeited Game
 3 vs.Lake Hills Supreme G020F

Quarter Final - Sunday, April 30, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 737803  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 Whatcom FC Rangers - GU02 Blue 1 vs.Bellevue United FC Hargreaves G02 - GU154
 737802  Shorecrest HS  11:15 AM  1 Seattle United SH G02 Blue 1
- 3PK  
vs.PacNW G02 White C1
- 5PK
 737801  Petrovitsky Park  02:00 PM  2 Kent United - G02 Green A 1 vs.NSC Velocity G02 Green3
 737804  Kasch Park Sports Complex  04:00 PM  3 Rush Select G02 A 1 vs.CFS G02 Reimbold8

Semi-Final - Saturday, May 06, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 737806  Starfire Sports Complex  08:00 AM  5 Bellevue United FC Hargreaves G02 - GU15 3 vs.CFS G02 Reimbold0
 737805  Starfire Sports Complex  10:30 AM  5 NSC Velocity G02 Green 2
- 1PK  
vs.PacNW G02 White C2
- 3PK

Final - Sunday, May 07, 2017
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 737807  Starfire Sports Complex  08:30 AM  3 PacNW G02 White C 0 vs.Bellevue United FC Hargreaves G02 - GU152






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.